מה ההבדל בין אינסטלטור לבין מאתר נזילות?

יום אחד שמעתם דפיקה בדלת. אתם פותחים את הדלת ורואים את השכן מלמטה, עם ארשת פנים רצינית מאוד. "יש לכם נזילה, ואתם צריכים לטפל בזה כמה שיותר מהר", הוא טוען בתוקף. בתור שכנים טובים, אתם רוצים לטפל בזה כמה שיותר מהר, מה שאומר שצריך למצוא מישהו שיודע איך לאתר נזילות ואיך לתקן אותם. 

אבל כשחושבים על זה, איך יודעים איזה בעל מקצוע צריך להזמין? הרי יש אינסטלטורים, יש מאתרי נזילות, יש קבלני אינסטלציה ועוד ועוד ועוד. מי מהם צריך להגיע אליכם הביתה כדי לטפל בבעיה הזאת?

מי מבצע איתור נזילות?

בעבר, כל אינסטלטור היה עוסק גם באיתור נזילות, אבל עם הזמן המצב הזה משתנה. כמו שהיום יש רופא שונה לכל נושא, כך גם שרברבים מתמחים כל אחד בתחומו. אם יש לכם נזילה, או שאתם רוצים לבדוק אם יש לכם נזילה, אתם צריכים להזמין מישהו שעוסק באיתור נזילות. 

חשוב לזכור שכדאי להזמין בעל מקצוע שנותן שירות באיזור שלכם. כך לדוגמא, אם אתם צריכים איתור נזילות בתל אביב, כדאי שתזמינו מאתר נזילות שפועל באיזור המרכז, ועדיף שהוא יהיה מתוך תל אביב. 

איך מבצעים איתור נזילות?

בעבר, איתור נזילות היה נעשה כמו משחק מחבואים או "חם קר". האינסטלטור היה רואה את כתם המים (במקרה הטוב), ומנסה לנחש על פי הניסיון שלו, מה מקור הנזילה. בשלב הזה הוא היה עושה שבר בקיר כדי לבדוק אם הוא צדק. 

אם הוא צדק – מה טוב. אבל במקרים רבים, השבר הראשון היה רק ההתחלה של סדרת הרס קירות מאסיבי, שהיה עולה ביותר ללקוח.

למזלנו, כיום המצב שונה לחלוטין, וזאת בזכות מכשירים טכנולוגיים מתקדמים שעוזרים במלאכת איתור הנזילות. אחד המכשירים האלה, לדוגמא, נקרא מצלמה תרמית. מדובר במכשיר מתקדם שפועל כמו מצלמת וידאו, אלא שבמקום לצלם את מה שגלוי לעין, כמו כל מצלמה אחרת, המכיר הזה מתעד שינויים בטמפרטורות. 

בעזרת המצלמה התרמית, ניתן לזהות שינויים בטמפרטורה בתוך הקיר, ועל ידי כך לזהות תנועה של מים. כל עוד המים זורמים בתוך הצינורות, כפי שהם אמורים לעשות, ניתן יהיה לראות במצלמה התרמית קו ישיר ואחיד, שמעיד על זרימת מים תקינה בצינור. 

לעומת זאת, במקרה של נזילה, ניתן יהיה לראות כתם לא ברור, שיוצא מדופן הצינור ומעיד על כך שיש חור שדרכו המים יוצאים מהצינור ומחלחלים בתוך הקיר. 

מכיוון שמצלמה תרמית היא ציוד יקר מאוד, לא כל אינסטלטור מחזיק בה, ולכן אם אתם זקוקים לשירות של איתור נזילות, מומלץ לפנות למאתר נזילות מקצועי, כזה שמתמחה בתחום הזה ומחזיק את הציוד הדרוש לעשות זאת בצורה מהירה ונקייה. 

ישנם אינסטלטורים רבים שמתמחים גם כן באיתור נזילות, ולכן לפני שאתם פונים לאיש מקצוע כזה או אחר, כדאי שתבררו איתו אם הוא מתמחה באיתור נזילות ואם יש לו את כל הציוד הדרוש לעשות את זה בצורה מקצועית. 

אינסטלטור
שתפו את הכתבה
Facebook
Twitter
WhatsApp
אולי יעניין אותך גם
האתר שלך עומד להמריא!

השאירו פרטים ונדבר