שיטות להרחקת יונים – דגש על הרחקה אלקטרונית

הרחקת יונים היא נושא שמטריד רבים מאיתנו, במיוחד בערים וביישובים שבהם יש ריכוזים גדולים של יונים. אלו חיות טריטוריאליות שמחפשות מקומות לקנן בהם, והן עלולות לגרום לנזקים רבים לבתים ולבניינים. ישנן שיטות רבות להרחקת יונים, אך לא כולן יעילות באותה מידה. במאמר זה נדון במגוון שיטות להרחקת יונים עם דגש מיוחד על הרחקה אלקטרונית, שמציעה פתרון מתקדם ויעיל.

דוקרנים ליונים – פתרון חלקי

אחת השיטות הנפוצות ביותר להרחקת יונים היא התקנת דוקרנים. דוקרנים הם מבנים קטנים עם סיכות שניתן להתקין על אדני חלונות, גגות ומקומות נוספים שבהם יונים נוהגות לשבת. כשהיונה מנסה להתיישב על המקום עם הדוקרנים, היא חווה דקירה וכאב פיזי, וכך נרתעת מהמקום.

בשוק ישנם מגוון רחב של דוקרנים, החל מפלסטיק ועד מתכת, עם או בלי צביעה, ואף דוקרנים מעץ בעיצוב ייחודי. עם זאת, למרות הפופולריות שלהם, חשוב להבין כי דוקרנים אינם הפתרון המושלם. יונים הן חיות חכמות שמסוגלות להסתגל לסביבה שלהן. לעיתים הן מתרגלות לנוכחות הדוקרנים, ולעיתים אף מצליחות לעקוף אותם על ידי פיזור חומרי קינון כגון עשב על הדוקרנים. כך, הפתרון הופך ללא אפקטיבי לאורך זמן.

רשתות להרחקת יונים – פתרון מסורתי נוסף

שיטה נוספת להרחקת יונים היא התקנת רשתות. הרשתות מותקנות על חלונות, מרפסות, וגגות כדי למנוע מיונים גישה לאזורים אלו. גם זו שיטה נפוצה ויעילה במקרים רבים, אך היא מצריכה תחזוקה שוטפת ועשויה לפגוע במראה החיצוני של הבניין.

הרחקה אלקטרונית – הפתרון המתקדם

אחת השיטות המתקדמות והיעילות ביותר כיום להרחקת יונים היא הרחקה אלקטרונית. השיטה מבוססת על עקרון טסלה, ומשלבת טכנולוגיה מתקדמת עם פתרון שאינו פוגע באסתטיקה של המבנה ואינו מזיק ליונים או לבני אדם. מערכת הרחקה אלקטרונית פועלת באמצעות זרמים חשמליים נמוכים ומשתנים שמשדרים ליונים אותות חשמליים בלתי נעימים.

כיצד פועלת המערכת?

המערכת כוללת בקר ממוחשב סולארי במתח נמוך ופס הולכה HDPE מוגן UV שקוף. על פס ההולכה יש נחושת מצופה בבדיל שמגנה על המערכת מפני קורוזיה וקרינת UV ומבטיחה עבודה לשנים רבות ללא תקלות. פס ההולכה נשלט על ידי בקר ממוחשב סולארי, הקובע את עוצמת הזרם החשמלי בהתאם לתנאי הסביבה.

כאשר יונה מתקרבת למערכת כדי 15 ס"מ, היא חווה זרם חשמלי קל שאינו פוגע בה, אך מספיק לא נעים כדי לגרום לה להירתע מהמקום. חוויה זו מסמנת ליונה את האזור כעוין ולא נעים לשהייה, והיא נמנעת מלהתקרב אליו שוב.

יתרונות הרחקה אלקטרונית

  1. אפקטיביות גבוהה: היונים אינן מתרגלות לזרם החשמלי המשתנה, ולכן הן אינן מפתחות עמידות כלפיו.
  2. עמידות לאורך זמן: המערכת מותאמת לכל תנאי מזג האוויר ופועלת זמן רב ללא תחזוקה שוטפת.
  3. אסתטיקה: המערכת שקופה ומותאמת לצבע המבנה, כך שאינה פוגעת במראה החיצוני.
  4. בטיחות: המערכת בטוחה לשימוש ואינה מסכנת בני אדם או בעלי חיים.

התקנה ותחזוקה

ההתקנה של מערכת הרחקת היונים הממוחשבת היא פשוטה יחסית. ההתקנה וההנחה של מערכת הרחקת היונים הממוחשבת הן פשוטות ויכולות להתבצע בקלות על ידי בעלי מקצוע. המערכת אינה דורשת תחזוקה שוטפת, פרט להחלפת סוללה לעיתים רחוקות.

דגש על מערכת ייחודית

המערכת, המיוצרת בישראל באופן בלעדי, היא אחת המערכות המתקדמות ביותר בשוק. היא כוללת בקר ממוחשב סולארי במתח נמוך ופס הולכה שקוף ומוגן UV, שמבטיח עבודה לשנים רבות ללא תקלות. הבקר יודע להבחין בשינויים במזג האוויר, באחוזי הלחות, ובתנאים אחרים – ומתאים את עוצמת הזרם החשמלי בהתאם כדי להבטיח שהיונים לא יסתגלו למערכת.

סיכום

הרחקת יונים היא נושא חשוב ומאתגר, אך עם הטכנולוגיה המתקדמת של היום, ניתן למצוא פתרונות יעילים ובטוחים. מערכת הרחקה אלקטרונית כמו זו של חברת מגנור מציעה פתרון מתקדם, עמיד ובטוח לשמירה על הבית נקי מיונים. אם אתם מחפשים פתרון יעיל להרחקת יונים שאינו פוגע במראה הבית ואינו מהווה מטרד לדיירים, התקשרו עוד היום לצוות המקצוענים של מגנור לקבלת הצעת מחיר והתקנת מערכת שתשמור על ביתכם נקי מיונים לאורך זמן.

הרחקת יונים
שתפו את הכתבה
Facebook
Twitter
WhatsApp
אולי יעניין אותך גם
האתר שלך עומד להמריא!

השאירו פרטים ונדבר